Aktualności
Otwarta prezentacja NASZE BOISKO LAB
Luty 7, 2016
0
NASZE BOISKO LAB we współpracy z CENTRUM KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają na otwartą prezentację pt. „Sport w miejskich społecznościach lokalnych”.
Termin: 16 lutego 2016 o godz. 15.00
Miejsce: Warsztat, Plac Konstytucji 4

Inspirujemy mieszkańców wielkich miast do integracji i zdrowego ruchu na co dzień. Działajmy razem, aby włączając do sportu lokalne społeczności skuteczniej przełamywać bariery i odpowiadać na wyzwania w sektorach sportu, kultury, zdrowia, spraw społecznych, edukacji, planowania przestrzennego, infrastruktury i sektora prywatnego.

Inicjatywa „Nasze Boisko”* wraz z Centrum Komunikacji Społecznej miasta stołecznego Warszawy mają przyjemność zaprosić do współpracy uczelnie, organizacje komercyjne i niekomercyjne, samorządy i media, które doceniają wartości, jakie niesie sport w miejskich społecznościach lokalnych.

W programie spotkania m.in.:

1. Projekt integracji lokalnych społeczności poprzez sporty zespołowe i wyniki I etapu inwentaryzacji warszawskich boisk osiedlowych;
2. Systemowe kreowanie miejskich rozwiązań w obszarze sportu dla wszystkich;
3. Sport jako narzędzie wyzwalania zmian społecznych w programie rewitalizacji Pragi Południe, Pragi Północ i Targówka;
4. Networking

Prelegenci:

Marek Kuszneruk menadżer, antropolog miasta, miłośnik siatkówki i piłki nożnej, twórca metodyki integracji lokalnych społeczności poprzez sporty zespołowe, Inicjatywa Nasze Boisko*.

Małgorzata Kostrzewska architekt, reprezentantka polski w unihokeju, Politechnika Gdańska, Wydział Architektury, Nasze Boisko Lab.

Stefan Bobrowski miłośnik sportu, odpowiedzialny za program rewitalizacji Pragi ze strony Centrum Komunikacji Społecznej Miasta Stołecznego Warszawy.

*Inicjatywa Nasze Boisko została założona przez entuzjastów i wieloletnich organizatorów sportów zespołowych. Poznaliśmy się na warszawskim boisku. W tym co robimy, na przekór wszystkiemu wierzymy, że sport to nie tylko domena garstki wyczynowców rywalizujących w osiąganiu wyśrubowanych wyników. Wierzymy, że jest on przede wszystkim skutecznym, szeroko dostępnym narzędziem włączenia społecznego i tworzenia lokalnej wspólnoty. Narzędziem, dzięki któremu możemy wyzwalać pozytywną, społeczną energię. Dzięki któremu możemy zmieniać nawyki i współtworzyć silniejsze, zdrowsze, szczęśliwsze i bezpieczniejsze miejskie społeczności.

Facebook