Forum Liderów Sportu Sąsiedzkiego vol.1
Wrzesień 15, 2015
0

28 września o godzinie 19.00 spotykamy się w klubokawiarni Kafka na pierwszym Forum Liderów Sportu Sąsiedzkiego.

 

Sport sąsiedzki wyróżnia się znacząco na tle innych rodzajów aktywności sportowych. Jego celem nie są wyniki, a przede wszystkim integracja lokalnej społeczności oraz regularna i zdrowa zabawa. Misją inicjatywy NaszeBoisko.org jest wyzwalanie sąsiedzkiej energii poprzez sporty zespołowe – po sąsiedzku, dla wszystkich i bez opłat.

Podczas organizacji naszych wydarzeń m.in. na warszawskim Powiślu zgromadziliśmy praktyczną wiedzę, którą chętnie wymienimy się z osobami, ktore na codzień organizują siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną w miastach. Forum Liderów Sportu Sąsiedzkiego ma być miejscem cyklicznej wymiany doświadczeń czyniącej działania liderów bardziej skutecznymi. Planujemy aby nasze spotkania były organizowane raz w miesiącu. Chcemy aby odbywały się one w niezobowiązującej atmosferze.

W trakcie spotkań będziemy rozmawiać o wyzwaniach, które na codzień stoją przed liderami m.in o:

1. Jaka jest rola boiska w życiu lokalnej społeczności, jaka jest wartość sportu sąsiedzkiego na tle innych rodzajów sportowych aktywności?
2. Jak dobierać optymalne obiekty dla sąsiedzkiego sportu?
3. Jakie jest pożądane wyposażenie boiska?
4. Jak organizować wydarzenia przyjazne dla mieszkańców wielkiego miasta, jak zapewnić wystarczającą ilość graczy?
5. Na co i gdzie szukać możliwości dofinansowania?
6. Jak w prosty sposób radzić sobie z organizacją sportów zespołowych?
7. Jak skutecznie angażować mieszkańców we wspólne aktywności wokół boiska?
8. Jak układać sobie relacje z otoczeniem

Jesteśmy otwarci na rozmowy także na problemy, których nie wymieniliśmy, które stoją przed Wami. Organizatorem Forum jest Inicjatywa NaszeBoisko.org. Wydarzenie jest częścią programu Miejskie Boisko Publiczne. Udział w Forum jest bezpłatny.

Facebook